wtorek, 7 maja 2013
Nowo powstałe na obrzeżu Lasów Janowskich Centrum Edukacji Ekologicznej w Jarocinie w aktywny sposób włącza się w ekologiczne kształtowanie swojej gminnej rzeczywistości. W działaniu tym mieści się popularyzacja lokalnej przyrody. W tę ideę wpisuje się powstanie i działalność klubu fotografii przyrodniczej prowadzonego przez członka ZPFP Krzysztofa Celucha. W klubie tym powstał pomysł na ogólnopolski konkurs fotograficzny W krainie bociana.
Czytaj całość

poniedziałek, 29 kwietnia 2013
W dniach 24-28 kwietnia nad Biebrzą odbył się 33 Kongres International Federation of Wildlife and nature Photography w trakcie, którego ogłoszono wyniki konkursu IFWP Image of the Year 2013. Wśród laureatów konkursu znalazł się nasz kolega Marcin Lenart.

Czytaj całość

niedziela, 21 kwietnia 2013
20 kwietnia 2013 roku w Lipowcu na Roztoczu odbył się kolejny Walny Zjazd Członków naszego Okręgu. Podczas Zjazdu wybrano 7 osobowy Zarząd na kolejną trzyletnią kadencję (2013-2016), Komisję Rewizyjną oraz 8 delegatów na Walny Zjazd Delegatów ZPFP w Izabelinie

Czytaj całość

sobota, 20 kwietnia 2013
W dniach 19-21 kwietnia br. odbył się drugi w tym roku plener członków naszego Okręgu. Tym razem spotkaliśmy się na Roztoczu Zachodnim w malowniczo położonej wśród wzniesień agroturystyce w Lipowcu.

Czytaj całość

środa, 10 kwietnia 2013
Miło nam poinformować, że nasz kolega Bartosz Dubiel został laureatem międzynarodowego konkursu Glanzlichter 2013. Jury konkursu doceniło pracę zatytułowaną Aprilregen przyznając jej wyróżnienie w kategorii The Beauty of Plants.

Czytaj całość

wtorek, 26 marca 2013
W dniach od 2 do 30 kwietnia br. w Biłgorajskim Centrum Kultury w Biłgoraju będzie miała miejsce trzecia prezentacja wystawy Grzegorza Szkutnika pt. Florystyczne fascynacje.

Czytaj całość

wtorek, 26 marca 2013
Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu zaprasza na prezentację wystawy Roberta Bijasa pt. Ptaki i ssaki Roztocza. Wystawa dostępna będzie dla odwiedzających OEM w terminie od 26 marca do 12 maja 2013 roku w godzinach pracy Ośrodka.

Czytaj całość

czwartek, 21 marca 2013
Od 23 marca do końca kwietnia 2013 roku w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu można oglądać autorską wystawę fotografii Marcina Lenarta pt. W krainie sosny, głuszca i komara.

Czytaj całość

czwartek, 21 marca 2013
Zapraszamy na wystawę Krzysztofa Celucha pt. Klimaty Puszczy Sandomierskiej, która prezentowana jest w galerii Ośrodka Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim.

Czytaj całość

środa, 13 marca 2013
Zapraszamy na kolejny wernisaż wystawy fotograficznej z cyklu Moje Bieszczady pt. Śniegiem i mrozem malowane autorstwa Inki Wieczeńskiej, który będzie miał miejsce w dniu 17 marca o godzinie 17 w kawiarni Piwniczka w Ustrzykach Dolnych.

Czytaj całość

niedziela, 10 marca 2013
Centrum Kultury Filmowej Stylowy oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wernisaż i prezentację wystawy Roberta Bijasa pt. Ptaki i ssaki Roztocza.

Czytaj całość

niedziela, 10 marca 2013
8 marca o godz. 17:00 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej autorstwa Michała Skałby pt. Norge. Na wystawę składa się 100 kolorowych i czarno-białych fotografii prezentujących niezwykłą zmiennosć norweskiego krajobrazu oraz fascynującej przyrody.

Czytaj całość

niedziela, 10 marca 2013
Ukazał się kolejny przewodnik autorstwa naszego kolegi Marka Nasiadki. Jest to pierwszy przewodnik w formie elektronicznej, w którym oprócz tekstów znalazły się również fotografie autorstwa Marka.

Czytaj całość

czwartek, 7 marca 2013
Wody Puszczy Sandomierskiej - to nowa wystawa fotograficzna prezentowana w sali prelekcyjnej  Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego Roztoczańskiego Parku Narodowego  w dniach 26.02. - 24.04.2013r. Autorami fotografii są Maja i Krzysztof Celuchowie mieszkają w centrum krainy, którą w dawnych wiekach porastała nieprzebyta Puszcza Sandomierska.

Czytaj całość

wtorek, 26 lutego 2013
Informujemy, że z dniem 26 lutego 2013 roku na własną prośbę z członkostwa w ZPFP zrezygnował kolega Mariusz Pawelec. Mariusz był członkiem ZPFP od 13 października 2007 roku.

Czytaj całość

piątek, 1 lutego 2013
Z dniem 1 lutego 2013 roku po zapoznaniu się z pracami i odbyciu stażu kandydackiego Zarząd Okręgu zdecydował o przyjęciu w poczet członków ZPFP dwóch nowych kolegów: Jerzego Maśkiewicza z Lublina i Mariusza Obszarnego z Krasiczyna.

Czytaj całość

wtorek, 22 stycznia 2013
W dniu 22 stycznia zostały ogłoszone wyniki kolejnej edycji konkursu fotograficznego organizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie. Wśród laureatów konkursu znaleźli się członkowie naszego Okręgu...

Czytaj całość

niedziela, 13 stycznia 2013
W dniu 11 stycznia br. został po raz kolejny rozstrzygnięty konkurs na Fotografa Roku Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego ZPFP. Jury w składzie Stanisław Orłowski (ZPAF, ZTF), Adam Ławnik (OM ZPFP) i Bartosz Dybowski po przeanalizowaniu 276 fotografii zgłoszonych przez 13 autorów...

Czytaj całość

wtorek, 8 stycznia 2013
Nadleśnictwo Janów Lubelski oraz Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki ZPFP zapraszają na prezentację wystawy fotograficznej autorstwa Pawła Marczakowskiego pt. Konik polski - dziedzictwo pokoleń, która ma miejsce w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim.

Czytaj całość

piątek, 28 grudnia 2012
W dniach 11-13 stycznia 2013 roku odbył się zimowy plener członków naszego Okręgu. Tradycją już jest, że spotykamy się w tym okresie w gościnnych progach Ośrodka Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim.

Czytaj całość

czwartek, 27 grudnia 2012
Zapraszamy na wernisaż i prezentację wystawy fotograficznej pt. Moje Bieszczady autorstwa naszej koleżanki Inki Wieczeńskiej, które będą miały miejsce w Białołęckim Ośrodku Kultury mieszczącym się w Warszawie - Białołęka.

Czytaj całość

czwartek, 27 grudnia 2012
13 fotografii autorstwa Marcina Lenarta znalazło się w kalendarzu biurkowym na 2013 rok wydanym przez Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne.

Czytaj całość

poniedziałek, 17 grudnia 2012
Magdalena Chudzik została laureatką konkursu fotograficznego Ulotne chwile zorganizowanego w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury 2012.

Czytaj całość

poniedziałek, 12 listopada 2012
Miło nam poinformować, że nasz kolega Bartosz Dubiel będzie gościem V Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury odbywającego się w Toruniu. Prezentacja Bartosza pt. Przyroda światłem malowana będzie miała miejsce 8 grudnia w Centrum Kultury Dwór Artusa o godzinie 15:00. Zapraszamy!

Czytaj całość

niedziela, 11 listopada 2012
W dniu 6 grudnia 2012 roku w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury w Toruniu otwarta zostanie wystawa członków ZPFP pt. Skarby Polskiej Przyrody.

Czytaj całość

niedziela, 4 listopada 2012
Jednym z gości tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury jest nasz kolega Marcin Lenart. Marcin zaprezentuje swój dorobek fotograficzny w cyklu kilku pokazów w trakcie pierwszego dnia Festiwalu.

Czytaj całość

niedziela, 4 listopada 2012
Album Wiesława Lipca pt. „Roztocze” zdobył pierwsze miejsce w XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej w kategorii „Albumy krajoznawcze”. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce w dniu 26.10.2012 r. podczas targów „TOUR SALON POZNAŃ 2012” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Czytaj całość

niedziela, 4 listopada 2012
Miło nam poinformować, że nasza koleżanka Magdalena Chudzik zdobyła I nagrodę w III Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Pejzaż. Jury konkursu tą nagrodą wyróżniło, aż pięć prac nadesłanych przez Magdę.

Czytaj całość

wtorek, 23 października 2012
Fotografia przedstawiająca kuraka leśnego - jarząbka autorstwa Marcina Lenarta została opublikowana na okładce 4 numeru nowego czasopisma skierowanego do pasjonatów łowiectwa. Magazyn Sezon to dwumiesięcznik wydawany od marca 2012 roku.

Czytaj całość

wtorek, 16 października 2012
Z dniem 20 października 2012 roku po zapoznaniu się z pracami i odbyciu stażu kandydackiego powołana jednorazowo na wniosek członków Zarządu Okręgu komisja rekrutacyjna w składzie: Grzegorz Szkutnik (sekretarz ZPFP OR-P), Anna Węglarz (ZPFP OR-P) i Janusz Iwaszek (ZPFP OR-P) zdecydowała o przyjęciu w poczet członków ZPFP trzech nowych kolegów.

Czytaj całość

czwartek, 27 września 2012
W dniach 19-21 października br. odbył się jesienny plener członków naszego Okręgu. Po dłuższej przerwie tym razem spotkaliśmy się w Bieszczadach.

Czytaj całość

wtorek, 25 września 2012
Tomasz Dziubiński zdobył 6 nagród i 27 wyróżnień w jednym z największych międzynarodowych konkursów fotograficznych International Photography Awards - IPA 2012.
Czytaj całość

poniedziałek, 20 sierpnia 2012
W sierpniowym numerze magazynu National Geographic Traveler ukazał się artykuł o Roztoczu pt. Perły nad Wieprzem autorstwa Anity Szarlik. Artykuł został zilustrowany zdjęciami Jima Brandenburga, Tomasza Piotrowskiego oraz Marka Piotrowskiego.

Czytaj całość

sobota, 28 lipca 2012
Album autorstwa Wiesława Lipca pt. „Roztocze”, wydany przez Wydawnictwo LIPIEC, uznany został za Książkę Roku 2011 w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie w kategorii: „Lubelszczyzna – wydawnictwo albumowe”.
Czytaj całość

wtorek, 17 lipca 2012
Magdalena Chudzik została wyróżniona w IV edycji konkursu fotograficznego Najpiękniejsza Góra Świata organizowanego przez Klub Podróżników.

Czytaj całość