poniedziałek, 16 lipca 2012
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz kolega Tomasz Dziubiński po raz kolejny odniósł sukces w międzynarodowym konkursie fotograficznym PX3 Prix De La Photographie Paris 2012.

Czytaj całość

poniedziałek, 25 czerwca 2012
Wystawa Florystyczne fascynacje jest wystawą autorską przedstawiającą piękno i różnorodność wybranych gatunków roślin rzadkich i chronionych, a także tych pospolitych. Jest to zbiór blisko 40 fotografii powiększonych do formatu 30x45 cm.

Czytaj całość

poniedziałek, 18 czerwca 2012
Zapraszamy na otwarcie i prezentację wystawy fotograficznej pt. Rzeźbiarze Ziemi autorstwa Mai i Krzysztofa Celuchów, które będzie miało miejsce w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie (ul. Piłsudskiego 41) w dniu 23 czerwca 2012 roku o godzinie 18:00.

Czytaj całość

poniedziałek, 21 maja 2012
Z dniem 11 maja decyzją Zarządu Okręgu z zachowaniem wszystkich procedur określonych przez Statut ZPFP z listy członków ZPFP zostali skreśleni: Krzysztof Peszko, Łukasz Olszewski i Przemysław Szymoński. Powodem niniejszego postępowania był brak zaangażowania w działalność Okręgu oraz wieloletnie zaległości w płaceniu składek członkowskich przez w/w kolegów.

Okręg nasz liczy obecnie 45 członków.

Czytaj całość

poniedziałek, 21 maja 2012
Przewodnik terenowy po Kazimierskim Parku Krajobrazowym to publikacja, która przekrojowo przedstawia występujące na terenie KPK gatunki fauny i flory. Wśród doskonale ilustrujących poszczególne gatunki fotografii znalazły się tu prace Roberta Bijasa, Marcina Lenarta i Rafała Sieka.

Czytaj całość

poniedziałek, 21 maja 2012
Ziemia Janowska to album o historii, dziedzictwie kulturowym, krajobrazie i przyrodzie Powiatu Janowskiego. W albumie znalazło się ponad 200 fotografii ukazujących walory tej ziemi, a wśród nich opublikowano prace naszych kolegów .

Czytaj całość

czwartek, 17 maja 2012
Michał Skałba otrzymał srebrne i brązowe wyróżnienie w międzynarodowym konkursie The EPSON International Pano Awards.

Czytaj całość

czwartek, 19 kwietnia 2012
Serdecznie zapraszamy na prezentację kolejnej wystawy fotograficznej członków naszego Okręgu, którą tym razem w całości poświęciliśmy tematyce leśnej. Tworzą ją blisko 60 prac przedstawiających nastrojowe leśne pejzaże oraz bogactwo świata roślin i zwierząt.

Czytaj całość

poniedziałek, 2 kwietnia 2012
W dniu 12 maja 2012 roku podczas trwania Ogólnopolskiego Pleneru Członków ZPFP w Janowie Lubelskim ogłoszone zostały wyniki kolejnej edycji Konkursu na Fotografa Roku ZPFP.

Czytaj całość

poniedziałek, 2 kwietnia 2012
Naszemu Okręgowi przypadła rola organizatora ogólnopolskiego pleneru członków Związku Polskich Fotografów Przyrody. Plener odbył się w dniach 11-13 maja 2012 roku w Lasach Janowskich.

Czytaj całość

poniedziałek, 2 kwietnia 2012
Informujemy, że z dniem 2 maja 2012 roku na własną prośbę z członkostwa w ZPFP zrezygnował nasz kolega Tomasz Młynarczyk. Tomasz był członkiem ZPFP od 17 czerwca 2002 roku, początkowo w Okręgu Lubelskim, a od 2004 roku związany był z Okręgiem Roztoczańsko-Podkarpackim.

Czytaj całość

niedziela, 1 kwietnia 2012
W dniu 19 kwietnia br. Jury III Przeglądu Diaporam Górskich przyznało naszej koleżance Magdalenie Chudzik II nagrodę za diaporamę pt. Spotkanie z bieszczadzką magią. Natomiast druga ze zgłoszonych przez autorkę diaporam została zakwalifikowana do prezentacji w ramach III Przeglądu Diaporam Górskich.

Czytaj całość

niedziela, 1 kwietnia 2012
Informujemy, że z dniem 11 kwietnia 2012 roku na własną prośbę zrezygnowała z członkostwa w Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackim koleżanka Matylda Lempel-Charęza. Matylda była członkiem naszego Okręgu od dnia 14 października 2007 roku.

Czytaj całość

niedziela, 1 kwietnia 2012
Wśród laureatów zimowej edycji konkursu Cztery Pory Roku - Zima organizowanego przez Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej znalazła się nasza koleżanka Magdalena Chudzik, której praca zdobyła III nagrodę w konkursie. Gratulujemy!

Czytaj całość

niedziela, 11 marca 2012
W najnowszym marcowym wydaniu miesięcznika Przyroda Polska opublikowanych zostało 9 fotografii autorstwa Grzegorza Szkutnika. Fotografie wykorzystano do zilustrowania artykułów wewnątrz numeru oraz okładki głównej wydania i okładki jednego z dodatków.

Czytaj całość

wtorek, 31 stycznia 2012
Z dniem 1 lutego 2012 roku po zapoznaniu się z pracami i odbyciu stażu kandydackiego członkowie Zarządu Okręgu zdecydowali o przyjęciu w poczet członków ZPFP koleżankę Inkę Wieczeńską z Ustrzyk Dolnych.

Czytaj całość

niedziela, 29 stycznia 2012
W dniu 27 stycznia 2012 roku podczas posiedzenia jury w składzie: Grzegorz Okołów (p.o. Prezesa ZPFP), Mikołaj Gospodarek (OŚ ZPFP) oraz Wiesław Lipiec (Prezes ORP ZPFP) został rozstrzygnięty konkurs na Fotografa Roku 2012 ORP ZPFP.

Czytaj całość

czwartek, 19 stycznia 2012
Serdecznie zapraszamy na prezentację zbiorowej wystawy członków naszego Okręgu pt. Oblicza Natury, która ma miejsce w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim (ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 35h).

Czytaj całość

poniedziałek, 9 stycznia 2012
W dniach 27-29 stycznia 2012 roku odbył się kolejny plener członków Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego ZPFP. Był to już nasz drugi plener zimowy po zeszłorocznym, który odbył się również w Lasach Janowskich.

Czytaj całość

niedziela, 8 stycznia 2012
W dniu 23 stycznia zostały ogłoszone wyniki konkursu Leśne Fotografie 2011 organizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie. Jednym z laureatów konkursu został nasz kolega Janusz Iwaszek.

Czytaj całość

niedziela, 1 stycznia 2012
Z dniem 1 stycznia 2012 roku z członkostwa w ZPFP na własną prośbę zrezygnował nasz kolega Bogdan Brydak. Bogdan był członkiem ZPFP od 2005 roku, w latach 2007-2009 zajmował stanowisko wiceprezesa w Zarządzie Okręgu. Brał czynny udział w spotkaniach i plenerach Okręgu, jego prace regularnie prezentowane były na wspólnych wystawach jak również wielokrotnie nagradzane w konkursach na Fotografa Roku ZPFP OR-P.

Czytaj całość

środa, 21 grudnia 2011
W ramach programu Leśna Szkoła realizowanego przez Biuro Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Puławy przygotowano broszurę Nocek duży - nocny łowca. Publikacja zawiera tekst oraz fotografie autorstwa Roberta Bijasa i opisuje nocka dużego, gatunek nietoperza zamieszkujący jeden z budynków położony w mieście Puławy.

Czytaj całość

środa, 21 grudnia 2011
Starostwo Powiatowe w Zamościu jest wydawcą dwóch kalendarzy na nadchodzący 2012 rok promujących Powiat Zamojski, w których opublikowano łącznie 11 fotografii autorstwa Roberta Bijasa.

Czytaj całość

poniedziałek, 28 listopada 2011
Wśród laureatów jesiennej edycji konkursu Cztery Pory Roku - Jesień organizowanego przez Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej znalazła się nasza koleżanka Magdalena Chudzik zdobywając specjalne wyróżnienie za całokształt nadesłanych na konkurs prac. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj całość

poniedziałek, 21 listopada 2011
W dniu 19 listopada br. podczas trwania VII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej - Wizje Natury 2011 zostały ogłoszone wyniki konkursu na Fotografa Roku 2011 Związku Polskich Fotografów Przyrody. Wśród laureatów konkursu znalazł się nasz kolega Michał Skałba.

Czytaj całość

czwartek, 17 listopada 2011
Informujemy, że na własną prośbę z dniem 18.11.2011 roku zrezygnował z członkostwa w Związku Polskich Fotografów Przyrody kolega Jaromir Kurowski.

Nasz Okręg liczy obecnie 50 członków.

Czytaj całość

środa, 16 listopada 2011
Serdecznie zapraszamy na VII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej - Wizje Natury 2011, który odbędzie się w dniach 19-20 listopada br. w Centrum Edukacji KPN w Izabelinie.

Czytaj całość

poniedziałek, 24 października 2011
Od 24 października 2011 roku w Galerii na poziomie mieszczącej się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim prezentowana jest nasza zbiorowa wystawa pt. Misteria Natury. Wystawa jest próbą pokazania niepowtarzalnych walorów przyrodniczych naszego regionu, ukazuje niezwykłe momenty z życia zwierząt ale i urodę i klimat pejzażu.

Czytaj całość

poniedziałek, 24 października 2011
W dniach 21-23 października odbył się jesienny plener fotograficzny członków naszego Okręgu, który po blisko 2 letniej przerwie ponownie zorganizowaliśmy w Roztoczańskim Parku Narodowym. Poranne szrony i mgły oraz coraz cieplejsze w odbiorze kolory jesiennych buczyn sprawiły, że wykorzystywaliśmy maksymalnie czas na przebywaniu w terenie...

Czytaj całość

poniedziałek, 10 października 2011
Ukazał się nowy album fotograficzny Wiesława Lipca o Roztoczu, wydany nakładem Wydawnictwa LIPIEC. Jest to okazała i obszerna publikacja, przedstawiająca wyjątkowej urody pejzaż, przyrodę i zabytkową architekturę tej krainy na tle wszystkich pór roku, a także na zdjęciach lotniczych.
Czytaj całość

sobota, 1 października 2011
Wśród laureatów konkursu fotograficznego Cztery Pory Roku - Lato zorganizowanego przez Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej znalazł się nasz kolega Rafał Foryś zdobywając II nagrodę oraz wyróżnienie specjalne za całokształt nadesłanych prac. Gratulujemy!

Czytaj całość

piątek, 16 września 2011
W ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego odbędzie się wieczór wspomnieniowy poświęcony Arturowi połączony z prezentacją jego filmu pt. Sowy Polski.

Czytaj całość

piątek, 16 września 2011
Od 14 września w Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Lutowiskach prezentowana jest zbiorowa wystawa fotografii członków Związku Polskich Fotografów Przyrody pt. Skarby Polskiej Przyrody. Wystawa przygotowana została z okazji obchodzonego w 2010 roku 15 lecia ZPFP i składa się na nią 50 prac w formacie 40x60 cm.

Czytaj całość

niedziela, 4 września 2011
W dniu 10 września 2011 roku w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu odbył się wernisaż wystawy Krzysztofa Celucha pt. Klimaty Puszczy Sandomierskiej. Zaprezentowane na wystawie fotografie ukazują piękno i różnorodność przyrody Puszczy Sandomierskiej.

Czytaj całość

czwartek, 18 sierpnia 2011
W dniu 3 września w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym odbędzie się spotkanie poświęcone pamięci naszego zmarłego kolegi Artura połączone z premierą jego ostatniego filmu.

Czytaj całość