poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Jury w składzie:

Wiesław Lipiec – przewodniczący
Dariusz Kwiatkowski - członek
Paweł Marczakowski – członek

Po obejrzeniu i ocenie w dniu 10.04.2018 r.  179 prac 9 członków Okręgu, zgłoszonych na konkurs,  postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach konkursowych:

Czytaj całość

czwartek, 30 listopada 2017
W konkursie pokazów multimedialnych podczas XIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2017”, który odbył się w Izabelinie w dniach 18-19 listopada 2017 r., nasz kolega Bartosz Dubiel zdobył aż 3 nagrody:
I miejsce za pokaz pt. „Kwiaty - ukryte piękno”
II miejsce za pokaz pt. „Bieszczadzka półmroczność”
wyróżnienie za pokaz pt. „Historia pewnego lasu”.
Gratulacje dla Bartka.


Czytaj całość

czwartek, 30 listopada 2017
Podczas XIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2017”, który odbył się w dniach 18-19 listopada 2017 r. w Izabelinie, ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Fotograf Roku ZPFP 2017”. Laury w tym konkursie zdobyło dwóch kolegów z naszego Okręgu:
Grzegorz Szkutnik – I miejsce w kategorii Krajobraz za pracę pt. „Świt w rezerwacie”
Bartosz Dubiel – wyróżnienie w kategorii Rośliny za pracę pt. „Do góry patrz”.
Serdeczne gratulacje!
Czytaj całość

piątek, 28 kwietnia 2017
Miło nam donieść, że trzy osoby z naszego Okręgu: Paulina Brodzik, Grzegorz Szkutnik i Inka Wieczeńska, zostały laureatami konkursu fotograficznego pt. „Przyroda Warta Poznania”, zorganizowanego w ramach Poznańskich Dni Fotografii 2017. Serdeczne gratulacje.

Czytaj całość

wtorek, 28 marca 2017
Jury konkursu w składzie:
Wiesław Lipiec – przewodniczący
Paweł Marczakowski – członek
Dariusz Kwiatkowski – członek

po przejrzeniu 178 prac, nadesłanych na w/w konkurs przez 9 członków Okręgu, postanowiło przyznać następujące nagrody w poszczególnych kategoriach konkursowych:
Czytaj całość

czwartek, 16 czerwca 2016
Zdjęcie „Sen czy jawa zostało” wyłonione  z pośród 10 tyś. fotografii  w  konkursie „Po stronie natury” w konkursie fotograficznym organizowanym przez redakcję National Geographic. Wyłoniono 12 najciekawszych zdjęć, które zostaną opublikowane  na łamach magazynu National Geographic, a ich autorzy dostaną nagrody
Czytaj całość

wtorek, 15 marca 2016
W dniu 21 lutego został rozstrzygnięty konkurs na Fotografa Roku 2016 ZPFP OR-P. Jury w składzie: Stanisław Orłowski - członek honorowy ZPFP, członek ZPAF, przewodniczący jury, Wiesław Lipiec – Prezes ZPFP OR-P, Paweł Marczakowski - członek ZPFP po przeanalizowaniu 217 prac zgłoszonych do konkursu przez 11 autorów przyznało Grand Prix oraz tytuł Fotografa Roku 2016 ZPFP OR-P dla Marcina Lenarta za pracę pt. Baba Jaga.

Czytaj całość

wtorek, 7 kwietnia 2015
W dniu 11 kwietnia br. w trakcie trwania Festiwalu Fotografii Przyrodniczej 20 lat ZPFP ogłoszono wyniki ogólnopolskiej edycji konkursu na Fotografa Roku 2015 ZPFP. Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu znalazło się czterech członków naszego Okręgu.

Czytaj całość

czwartek, 26 marca 2015
Inka Wieczeńska została  laureatką ogólnopolskiego  konkursu  Różnorodność biologiczno-krajobrazowa BPN  zdobywając  wyróżnienie za zdjęcie Głębia”, oraz wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Przyroda w obiektywie za zdjęcie Rzeka lasu”.

Czytaj całość

niedziela, 1 marca 2015
W dniu 28 lutego został rozstrzygnięty konkurs na Fotografa Roku 2015 ZPFP OR-P. Jury w składzie: Wiesław Lipiec - prezes ZPFP ORP, przewodniczący jury, Waldemar Komorowski - prezes ZPFP OL i Bożena Komorowska - sekretarz ZPFP OL, po przeanalizowaniu 207 prac 10 autorów...

Czytaj całość

środa, 4 lutego 2015
Miło nam poinformować, że nasza koleżanka Inka Wieczeńska została Laureatką konkursu Leśne Fotografie 2014, którego organizatorem jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie.

Czytaj całość

poniedziałek, 15 grudnia 2014
Praca pt. Na torfowisku autorstwa Grzegorza Szkutnika została wyróżniona w konkursie fotograficznym Natura Wokół Nas zorganizowanym przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury 2014.

Czytaj całość

poniedziałek, 22 września 2014
Praca pt. Na torfowisku autorstwa Grzegorza Szkutnika została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej Foto Eko 2014 organizowanym przez PTOP Salamandra.

Czytaj całość

niedziela, 22 czerwca 2014
W dniach 18-22 czerwca podczas odbywającego się we Francji 34 Kongresu International Federation of Wildlife Photography zostały ogłoszone wyniki konkursu na Fotografa Roku 2014 IFWP. Miło nam donieść, że nasz kolega Marcin Lenart za pracę pt. Na głuszcowym blikowisku zdobył I nagrodę w kategorii Birds oraz otrzymał Grand Prix i tytuł Fotografa Roku 2014 IFWP.

Czytaj całość

wtorek, 15 kwietnia 2014
6 kwietnia 2014 podczas festiwalu Poznańskie Dni Fotografii miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników XII edycji konkursu na Fotografa Roku Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Tytuł Fotografa Roku 2014 ZPFP zdobył Marcin Lenart z Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego, zdjęciem Dwugłowy wojownik.
Czytaj całość

poniedziałek, 20 stycznia 2014
W dniu 18 stycznia 2014 został rozstrzygnięty konkurs na Fotografa Roku Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego ZPFP.  W trakcie posiedzenia w dniu 17 stycznia 2014 roku po przeanalizowaniu 344 prac zgłoszonych do konkursu przez 14 autorów.

Czytaj całość

poniedziałek, 9 grudnia 2013
Miło nam donieść o kolejnych sukcesach Bartosza Dubiela w konkursach fotograficznych. Tym razem Bartosz został laureatem dwóch konkursów zorganizowanych w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury.

Czytaj całość

środa, 27 listopada 2013
Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszego kolegi Bartosza Dubiela. Bartek jest jednym z laureatów konkursu pokazów cyfrowych Wizje Natury 2013, którego wyniki ogłoszono drugiego dnia IX Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2013.

Czytaj całość

sobota, 16 listopada 2013
Bartosz Dubiel został laureatem konkursu fotograficznego organizowanego przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w ramach projektu Poznaj swoja Naturę zdobywając I nagrodę w kategorii Oblicza Natury za pracę pt. Minus 20 stopni.

Czytaj całość

środa, 18 września 2013
Praca pt. Beskidzki smok autorstwa Michała Skałby została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie fotografii przyrodniczej Foto Eko 2013.

Czytaj całość

środa, 21 sierpnia 2013
Na konkurs fotograficzny W krainie bociana zorganizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie nadesłano 57 prac przez 21 autorów. 18 sierpnia br. poznaliśmy laureatów konkursu.

Czytaj całość

wtorek, 25 czerwca 2013
Miło nam poinformować, że nasi koledzy Marcin Lenart i Grzegorz Szkutnik zostali laureatami XVIII edycji konkursu fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego, którego organizatorem jest miesięcznik Łowiec Polski.

Czytaj całość

niedziela, 16 czerwca 2013
W dniu 15 czerwca br. podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi ogłoszono wyniki konkursu na Fotografa Roku 2013 ZPFP. Wśród laureatów znaleźli się też członkowie naszego Okręgu zdobywając łącznie 5 nagród.

Czytaj całość

wtorek, 7 maja 2013
Nowo powstałe na obrzeżu Lasów Janowskich Centrum Edukacji Ekologicznej w Jarocinie w aktywny sposób włącza się w ekologiczne kształtowanie swojej gminnej rzeczywistości. W działaniu tym mieści się popularyzacja lokalnej przyrody. W tę ideę wpisuje się powstanie i działalność klubu fotografii przyrodniczej prowadzonego przez członka ZPFP Krzysztofa Celucha. W klubie tym powstał pomysł na ogólnopolski konkurs fotograficzny W krainie bociana.
Czytaj całość

poniedziałek, 29 kwietnia 2013
W dniach 24-28 kwietnia nad Biebrzą odbył się 33 Kongres International Federation of Wildlife and nature Photography w trakcie, którego ogłoszono wyniki konkursu IFWP Image of the Year 2013. Wśród laureatów konkursu znalazł się nasz kolega Marcin Lenart.

Czytaj całość

środa, 10 kwietnia 2013
Miło nam poinformować, że nasz kolega Bartosz Dubiel został laureatem międzynarodowego konkursu Glanzlichter 2013. Jury konkursu doceniło pracę zatytułowaną Aprilregen przyznając jej wyróżnienie w kategorii The Beauty of Plants.

Czytaj całość

wtorek, 22 stycznia 2013
W dniu 22 stycznia zostały ogłoszone wyniki kolejnej edycji konkursu fotograficznego organizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie. Wśród laureatów konkursu znaleźli się członkowie naszego Okręgu...

Czytaj całość

niedziela, 13 stycznia 2013
W dniu 11 stycznia br. został po raz kolejny rozstrzygnięty konkurs na Fotografa Roku Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego ZPFP. Jury w składzie Stanisław Orłowski (ZPAF, ZTF), Adam Ławnik (OM ZPFP) i Bartosz Dybowski po przeanalizowaniu 276 fotografii zgłoszonych przez 13 autorów...

Czytaj całość

poniedziałek, 17 grudnia 2012
Magdalena Chudzik została laureatką konkursu fotograficznego Ulotne chwile zorganizowanego w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury 2012.

Czytaj całość

niedziela, 4 listopada 2012
Miło nam poinformować, że nasza koleżanka Magdalena Chudzik zdobyła I nagrodę w III Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Pejzaż. Jury konkursu tą nagrodą wyróżniło, aż pięć prac nadesłanych przez Magdę.

Czytaj całość

wtorek, 25 września 2012
Tomasz Dziubiński zdobył 6 nagród i 27 wyróżnień w jednym z największych międzynarodowych konkursów fotograficznych International Photography Awards - IPA 2012.
Czytaj całość

wtorek, 17 lipca 2012
Magdalena Chudzik została wyróżniona w IV edycji konkursu fotograficznego Najpiękniejsza Góra Świata organizowanego przez Klub Podróżników.

Czytaj całość

poniedziałek, 16 lipca 2012
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz kolega Tomasz Dziubiński po raz kolejny odniósł sukces w międzynarodowym konkursie fotograficznym PX3 Prix De La Photographie Paris 2012.

Czytaj całość

czwartek, 17 maja 2012
Michał Skałba otrzymał srebrne i brązowe wyróżnienie w międzynarodowym konkursie The EPSON International Pano Awards.

Czytaj całość

poniedziałek, 2 kwietnia 2012
W dniu 12 maja 2012 roku podczas trwania Ogólnopolskiego Pleneru Członków ZPFP w Janowie Lubelskim ogłoszone zostały wyniki kolejnej edycji Konkursu na Fotografa Roku ZPFP.

Czytaj całość