Marcin Lenart Fotografem Roku 2014 ZPFP OR-P
poniedziałek, 20 stycznia 2014
W dniu 18 stycznia 2014 został rozstrzygnięty konkurs na Fotografa Roku Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego ZPFP.  W trakcie posiedzenia w dniu 17 stycznia 2014 roku po przeanalizowaniu 344 prac zgłoszonych do konkursu przez 14 autorów,  Jury w składzie:  Wiesław Lipiec – prezes ZPFP OR-P, przewodniczący jury, Łukasz Bożycki – prezes ZPFP OM, Dariusz Kwiatkowski – członek ZPFP OR-P przyznało następujące nagrody w poszczególnych  kategoriach:




Grand Prix oraz tytuł Fotografa Roku 2014 ZPFP OR-P otrzymał
Marcin Lenart za pracę Dwugłowy wojownik.


Krajobraz (KR)
I nagroda – Bartosz Dubiel – Kra na Sanie
II nagroda – Inka Wieczeńska – Z nadzieją
III nagroda – Bartosz Dubiel – Bieszczadzka jesień
Wyróżnienie – Mariusz Obszarny – Pogórze
Wyróżnienie – Inka Wieczeńska - Wessana

Ptaki (PT)
I nagroda – Marcin Lenart – Dwugłowy wojownik
II nagroda – Marcin Lenart – Sóweczkowe spojrzenie
III nagroda – Marcin Lenart – Na głuszcowym blikowisku
Wyróżnienie – Marcin Lenart – Mikro kiler
Wyróżnienie – Marcin Lenart – Rodzinka

Ssaki (SS)
I nagroda – Bartosz Dubiel – Król puszczy
II nagroda – Marcin Lenart – W morzu traw
III nagroda – Marcin Lenart – Bliźniaki
Wyróżnienie – Marcin Lenart – Jaśnie oświecony
Wyróżnienie – Marcin Lenart – Puszczański zawadiaka

Owady i pajęczaki (OP)
I nagroda – Bartosz Dubiel – Świtem
II nagroda – Grzegorz Szkutnik – Modliszka zwyczajna
III nagroda – Bartosz Dubiel – Florofauna
Wyróżnienie – Bartosz Dubiel – Modraszek
Wyróżnienie – Inka Wieczeńska – Po nocy

Inne zwierzęta (IZ)
I nagroda – Leszek Wygachiewicz – Żaba
II nagroda – Bartosz Dubiel – Bezwstydnicy
III nagroda – Bartosz Dubiel – Portret kumaka
Wyróżnienie – Leszek Wygachiewicz – Żaba w deszczu
Wyróżnienie – Bartosz Dubiel – Piękności

Rośliny, grzyby, śluzowce, porosty (RO)
I nagroda – Bartosz Dubiel – Wiosna w lesie
II nagroda – Bartosz Dubiel – Odbicie
III nagroda – Leszek Wygachiewicz – Płonie
Wyróżnienie – Bartosz Dubiel – Duet

Kompozycja i forma (KF)
I nagroda – Mariusz Obszarny – Berek (praca przeniesiona z EXP)
II nagroda – Leszek Wygachiewicz – Pajęczyna (orientacja pozioma)
III nagroda – Krzysztof  Celuch – Nocne rozbłyski
Wyróżnienie – Michał Skałba – Kontrasty
Wyróżnienie – Inka Wieczeńska – Perłowa droga

Świat w naszych rękach (SW)
II nagroda – Maja Celuch – Profanacja
III nagroda – Michał Skałba – Przemijanie
Wyróżnienie – Bartosz Dubiel – Młyn na Wisłoku
Wyróżnienie – Inka Wieczeńska – Jeszcze może być pięknie

Eksperyment (EXP)
I nagroda – Inka Wieczeńska – Łan
II nagroda – Bartosz Dubiel – Duchy lasu
III nagroda – Grzegorz Szkutnik – Podwójne widzenie  (wielokrotna ekspozycja – ME)
Wyróżnienie – Bartosz Dubiel – Nad Pieninami
Wyróżnienie – Bartosz Dubiel – Jesienna impresja

Zestawy (ZE)
II nagroda – Bartosz Dubiel – Lądolód
III nagroda – Mariusz Obszarny – Brzezina
Wyróżnienie – Mariusz Obszarny – Pogórzański las