niedziela, 10 marca 2013
Centrum Kultury Filmowej Stylowy oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wernisaż i prezentację wystawy Roberta Bijasa pt. Ptaki i ssaki Roztocza.

Czytaj całość

niedziela, 10 marca 2013
8 marca o godz. 17:00 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej autorstwa Michała Skałby pt. Norge. Na wystawę składa się 100 kolorowych i czarno-białych fotografii prezentujących niezwykłą zmiennosć norweskiego krajobrazu oraz fascynującej przyrody.

Czytaj całość

czwartek, 7 marca 2013
Wody Puszczy Sandomierskiej - to nowa wystawa fotograficzna prezentowana w sali prelekcyjnej  Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego Roztoczańskiego Parku Narodowego  w dniach 26.02. - 24.04.2013r. Autorami fotografii są Maja i Krzysztof Celuchowie mieszkają w centrum krainy, którą w dawnych wiekach porastała nieprzebyta Puszcza Sandomierska.

Czytaj całość

wtorek, 8 stycznia 2013
Nadleśnictwo Janów Lubelski oraz Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki ZPFP zapraszają na prezentację wystawy fotograficznej autorstwa Pawła Marczakowskiego pt. Konik polski - dziedzictwo pokoleń, która ma miejsce w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim.

Czytaj całość

czwartek, 27 grudnia 2012
Zapraszamy na wernisaż i prezentację wystawy fotograficznej pt. Moje Bieszczady autorstwa naszej koleżanki Inki Wieczeńskiej, które będą miały miejsce w Białołęckim Ośrodku Kultury mieszczącym się w Warszawie - Białołęka.

Czytaj całość

niedziela, 11 listopada 2012
W dniu 6 grudnia 2012 roku w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury w Toruniu otwarta zostanie wystawa członków ZPFP pt. Skarby Polskiej Przyrody.

Czytaj całość

poniedziałek, 25 czerwca 2012
Wystawa Florystyczne fascynacje jest wystawą autorską przedstawiającą piękno i różnorodność wybranych gatunków roślin rzadkich i chronionych, a także tych pospolitych. Jest to zbiór blisko 40 fotografii powiększonych do formatu 30x45 cm.

Czytaj całość

poniedziałek, 18 czerwca 2012
Zapraszamy na otwarcie i prezentację wystawy fotograficznej pt. Rzeźbiarze Ziemi autorstwa Mai i Krzysztofa Celuchów, które będzie miało miejsce w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie (ul. Piłsudskiego 41) w dniu 23 czerwca 2012 roku o godzinie 18:00.

Czytaj całość

czwartek, 19 kwietnia 2012
Serdecznie zapraszamy na prezentację kolejnej wystawy fotograficznej członków naszego Okręgu, którą tym razem w całości poświęciliśmy tematyce leśnej. Tworzą ją blisko 60 prac przedstawiających nastrojowe leśne pejzaże oraz bogactwo świata roślin i zwierząt.

Czytaj całość

czwartek, 19 stycznia 2012
Serdecznie zapraszamy na prezentację zbiorowej wystawy członków naszego Okręgu pt. Oblicza Natury, która ma miejsce w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim (ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 35h).

Czytaj całość

poniedziałek, 24 października 2011
Od 24 października 2011 roku w Galerii na poziomie mieszczącej się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim prezentowana jest nasza zbiorowa wystawa pt. Misteria Natury. Wystawa jest próbą pokazania niepowtarzalnych walorów przyrodniczych naszego regionu, ukazuje niezwykłe momenty z życia zwierząt ale i urodę i klimat pejzażu.

Czytaj całość

piątek, 16 września 2011
Od 14 września w Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Lutowiskach prezentowana jest zbiorowa wystawa fotografii członków Związku Polskich Fotografów Przyrody pt. Skarby Polskiej Przyrody. Wystawa przygotowana została z okazji obchodzonego w 2010 roku 15 lecia ZPFP i składa się na nią 50 prac w formacie 40x60 cm.

Czytaj całość

niedziela, 4 września 2011
W dniu 10 września 2011 roku w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu odbył się wernisaż wystawy Krzysztofa Celucha pt. Klimaty Puszczy Sandomierskiej. Zaprezentowane na wystawie fotografie ukazują piękno i różnorodność przyrody Puszczy Sandomierskiej.

Czytaj całość

poniedziałek, 15 sierpnia 2011
W dniu 18 sierpnia br. o godz. 18:00 w  Galerii Przystanek mieszczącej się w siedzibie Informacji Turystycznej przy ul. Tomaszowskiej 25 w Krasnobrodzie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Jolanty i Tomasza Dziubińskich pt. Uroda kwiatów i polski pejzaż. Na wystawę składa się blisko 50 fotografii przedstawiających monochromatyczne i kolorowe pejzaże pochodzące głównie z Roztocza oraz makrofotografię kwiatów.

Czytaj całość

poniedziałek, 25 lipca 2011
Wystawa Florystyczne fascynacje jest wystawą autorską przedstawiającą piękno i różnorodność wybranych rodzimych gatunków roślin rzadkich i chronionych, a także tych pospolitych. Jest to zbiór 34 fotografii w formacie 30x45 cm ukazujących rośliny z perspektywy zbliżeń oraz szerszych ujęć, uchwyconych w nastrojowym świetle.
Czytaj całość

piątek, 15 lipca 2011
W Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego (ul. Plażowa 2, Zwierzyniec) oglądać można znakomitą wystawę fotografii Wiesława Lipca pt. Roztocze bez granic. Wystawę tworzy 40 prac w formacie 50x75 cm przedstawiających nastrojowe pejzaże i zabytkową komponującą się w krajobrazie architekturę Roztocza Polskiego i Ukraińskiego.

Czytaj całość

wtorek, 12 lipca 2011
W dniu 13 lipca 2011 roku o godzinie 17:00 w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego w Szklarskiej Porębie zostanie otwarta zbiorowa wystawa członków Związku Polskich Fotografów Przyrody pt. Skarby Polskiej Przyrody. Wystawa ta została przygotowana z okazji 15 lecia ZPFP obchodzonego w roku ubiegłym i tym samym jest ona prezentacją dorobku artystycznego fotografów zrzeszonych w ZPFP. W Karkonoskim Parku Narodowym będzie ona prezentowana w ramach projektu: Program edukacyjny: Karkonoski Park Narodowy - Centrum Bioróżnorodności, etap II, współfinansowanego przez WFOŚiGW oddział w Jeleniej Górze.

Czytaj całość

sobota, 25 czerwca 2011
Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zaprasza na wystawę fotografii Artura Tabora, której tematem są nadbużańskie pejzaże i mieszkańcy nadbużańskich wsi. Są to obrazy, które mamy gdzieś w głębokiej pamięci, a których nie odnajdziemy już w dzisiejszej rzeczywistości.

Czytaj całość

sobota, 18 czerwca 2011
Wystawę poświęconą naszemu tragicznie zmarłemu koledze można oglądać do końca sierpnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury 2 mieszczącym się przy ulicy Bernardyńskiej 14a w Lublinie. Składa się ona z blisko 40 zdjęć w formacie 30x45 cm ukazujących Artura okiem przyjaciół.

Czytaj całość

niedziela, 12 czerwca 2011
Wystawa Odsłona jest zbiorem zdjęć powstałym w wyniku kilkuletniej pracy obu autorek. Poprzez fotografię starały się ukazać magię zupełnie zwyczajnych miejsc. Obrazy rysujące się w wodzie czy światło przenikające przez osłonę szyb szklarni tworzą nowy zupełnie magiczny świat. Fotografie prezentowane w ramach wystawy wywołują indywidualne skojarzenia i zachęcają do bardziej wnikliwej obserwacji świata w którym jesteśmy.

Czytaj całość

wtorek, 24 maja 2011
W dniu 22 maja 2011 roku w dworze myśliwskim w Złotopolicach odbył się wernisaż wystawy fotografii Mai i Krzysztofa Celuchów. Na wystawę przedstawiającą mazowieckie pejzaże składa się ponad 30 fotografii w formacie 50x70 cm i 70x100 cm. Prezentacja wystawy jest tłem do odbywających się w Złotopolicach koncertów szopenowskich.
Czytaj całość

środa, 9 marca 2011
Od 10 marca w mieszczącej się przy Rynku Wielkim Galerii Ratusz w Zamościu prezentowana będzie wystawa fotografii Roberta Bijasa pt. Ptaki i ssaki Roztocza. Ekspozycja składa się z 22 prac w formacie 30x45cm i jest częścią kampanii promocyjnej autorskiego przewodnika Roberta pod tym samym tytułem. Wernisaż oraz spotkanie z autorem odbędzie się w dniu 10 marca o godzinie 15:00 w Galerii Ratusz. Wystawa prezentowana będzie do końca marca 2011 roku.

Czytaj całość

niedziela, 13 lutego 2011
Wystawa Lasem inspirowane prezentowana w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie prezentuje zdjęcia nadsyłane na konkurs fotograficzny Leśne fotografie w latach 2002-2009 i zakwalifikowane przez jury do ekspozycji pokonkursowej. Tematyka prezentowanych fotografii pozwala uświadomić odbiorcy skalę zjawisk przyrodniczych, które mogą być obiektem twórczych natchnień. Wśród autorów prac prezentowanych w ramach tej wystawy znalazły się również następujące nazwiska członków Okręgu: Piotra Ciska (2 prace), Janusza Iwaszka (4 prace), Ryszarda Michno (1 praca) i Grzegorza Szkutnika (3 prace).
Czytaj całość

niedziela, 13 lutego 2011
W dniach od 14 do 25 lutego br. w Centrum Promocji Województwa Lubelskiego oglądać można wystawę fotografii Wiesława Lipca pt. Migawki z Roztocza. Wystawę tworzy 17 prac w formacie 30x45 cm ukazujących piękno przyrody i pejzażu Roztocza. Ekspozycję mozna oglądać w godzinach pracy Centrum od poniedziałku do piątku, od 9 do 17.
Czytaj całość

czwartek, 13 stycznia 2011
W dniu 21 grudnia 2010 roku o godz. 14:00 w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego zostanie otwarta poplenerowa wystawa laureatów konkursu fotograficznego organizowanego przez RPN. Plener fotograficzny, z którego prace zostaną zaprezentowane odbył się w dniach 27-29 października w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Wśród prezentowanych fotografii znalazły się prace członków naszego Okręgu: Roberta Bijasa i Grzegorza Szkutnika. Wystawa eksponowana będzie do dnia 27 lutego 2011 roku w godzinach pracy OEM RPN.
Czytaj całość

piątek, 3 grudnia 2010
Przez pierwsze trzy tygodnie grudnia br. w Hotelu - Restauracji Jaś Wędrowniczek w Rymanowie w ramach cyklu Wielkie Wyprawy prezentowana będzie wystawa Michała Skałby - Norge. Wystawa składa się z prawie 100 kolorowych i czarno-białych fotografii w formacie 30x45 cm, wykonanych podczas dwóch letnich wyjazdów do Norwegii w latach 2008 i 2009. Autor starał się ukazać w swoich pracach głównie piękno oraz niezwykłą różnorodność norweskiego krajobrazu oraz fascynującej przyrody. Nie brakuje też na niej zdjęć ludzi i architektury.
Czytaj całość

piątek, 3 grudnia 2010
Od 2 grudnia 2010 r. w Zwierzynieckim Ośrodku Kultury i Rekreacji w Zwierzyńcu mieszczącym się przy ul. Słowackiego 2 prezentowana będzie wystawa fotografii Roberta Bijasa pt. Ptaki i ssaki Roztocza. Ekspozycja składa się z 34 prac w formacie 30x45 cm i jest częścią kampanii promocyjnej autorskiego przewodnika Roberta pt. Ptaki i ssaki Roztocza. Wystawa prezentowana będzie do końca grudnia br. w godzinach pracy Ośrodka.
Czytaj całość

poniedziałek, 29 listopada 2010
W dniu 27 listopada br. podczas festiwalu fotografii przyrodniczej Wizje Natury została otwarta wystawa fotografii członków Związku Polskich Fotografów Przyrody. Wystawę składającą się z 50 prac w formacie 40x60 cm przygotowano z okazji mijającego w 2010 roku 15 - lecia ZPFP. Wśród autorów prac znaleźli się też członkowie naszego Okręgu: Dariusz Kwiatkowski, Mariusz Pawelec, Rafał Siek, Michał Skałba i Grzegorz Szkutnik. Wystawa do końca bieżącego roku prezentowana będzie w Centrum Edukacji Kampinowskiego PN w Izabelinie przy ul. Tetmajera 38.

Czytaj całość

środa, 10 listopada 2010
W dniu 20 listopada 2010 r. w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego PN (ul.Plażowa 3, Zwierzyniec) odbyło się otwarcie zbiorowych wystaw fotograficznych członków naszego Okręgu. Następnie cały wieczór poświęcony został wspomnieniom o Arturze Taborze, prezentacjom filmów o nim i jego autorstwa.

Oblicza Natury to wystawa fotografii przyrodniczej, znalazło się na niej ponad 80 prac w formacie 30x45 cm autorstwa 28 członków Okręgu.

Druga ekspozycja Artur Tabor - wspomnienie poświęcona jest naszemu tragicznie zmarłemu koledze. Wystawa przedstawia na blisko 40 fotografiach Artura okiem przyjaciół.
Czytaj całość

piątek, 29 października 2010
W dniu 29 października w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym RPN w Zwierzyńcu odbyło się seminarium pn. Łotwa, Białoruś, Lubelszczyzna - turystyka przyrodnicza, możliwości wymiany i współpracy. W trakcie jego trwania uczestnikom zaprezentowane zostały: wystawa zbiorowa Natura2000/Lubelskie/Pl, którą w większości tworzą zdjęcia członków naszego Okręgu, wystawa Białoruś - kraj lasów, bagien i rzek autorstwa Pawła Kołodziejczyka oraz diaporamy autorskie Rafała Sieka pt. Historia bocianiego gniazda i Wisła z lotu ptaka oraz zbiorowe diaporamy ZPFP pt. Nasze Fascynacje.
Czytaj całość

niedziela, 17 października 2010
Od 10 października na chojnickim Starym Rynku oglądać można kolejną prezentację wystawy Zwierzpospolita Polska,  na której prezentowane są fotografie śp. Artura Tabora. Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce 18 października o godzinie 12.00 w chojnickim Ratuszu. Wystawa w Chojnicach będzie eksponowana do 19 listopada 2010 roku.
Czytaj całość

wtorek, 28 września 2010
W dniach 23-27 września 2010 roku w ramach projektu Odpowiedzialna Turystyka Przyrodnicza realizowanego przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka oraz Latvijas Dabas Fonds odbyła się wizyta studyjna na Łotwie. W ramach niej uczestniczyło 22 osoby skupione w różnego rodzaju organizacjach i stowarzyszeniach pozarządowych z Polski, Białorusi i Łotwy. W trakcie wizyty uczestnicy wzięli udział w otwarciu wystawy pt. Natura2000/Lubelskie/Pl w Ogrodzie Botanicznym w Rydze oraz wyjazdach i zajęciach terenowych m.in na terenie: rezerwatu przyrody Cena Mire, doliny rzeki Abavy, jeziora Engure oraz parków narodowych: Slitere i Kemeri. Wśród uczestników znaleźli się też nasi koledzy Marek Nasiadka i Grzegorz Szkutnik, którzy jako autorzy prac prezentowanych na wystawie Natura2000/Lubelskie/Pl reprezentowali Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki ZPFP.
Czytaj całość

środa, 8 września 2010
Od 5 września wystawę Zwierzpospolita Polska oglądać można przy Skwerze Popiełuszki w parku miejskim w Zgorzelcu. Ekspozycja przyrodniczych fotografii Artura Tabora jest elementem projektu Różne historie, wspólna przyszłość, który realizowany jest w Zgorzelcu. Zdjęcia w zgorzeleckim parku bądą eksponowane do 29 września.
Czytaj całość

sobota, 4 września 2010
W siedzibie Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 w Lublinie można oglądać znakomitą wystawę fotografii Wiesława Lipca pt.Roztocze bez granic. Obejmuje ona 22 prace ukazujące piękno i bogactwo świata przyrody Roztocza na terenie Polski i Ukrainy. Prezentacja przygotowana została z Okazji Lubelskiej Gali Turystycznej 2010 i potrwa do końca września br,
Czytaj całość

piątek, 3 września 2010
Od 5 sierpnia plenerowa wystawa Zwierzpospolita Polska gości we Wrocławiu. Oficjalne otwarcie czwartej edycji wystawy miało miejsce 6 sierpnia w sali konferencyjnej Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej tuz przy prezentowanych fotografiach. Podczas uroczystości otwarcia oprócz przedstawiciela Fundacji Dzika Polska głos zabrali, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz brat tragicznie zmarłego w lipcu br. autora fotografii - Jacek Tabor.
Czytaj całość