Rafał Siek Fotografem Roku 2015 ZPFP OR-P
niedziela, 1 marca 2015
W dniu 28 lutego został rozstrzygnięty konkurs na Fotografa Roku 2015 ZPFP OR-P. Jury w składzie: Wiesław Lipiec - prezes ZPFP ORP, przewodniczący jury, Waldemar Komorowski - prezes ZPFP OL i Bożena Komorowska - sekretarz ZPFP OL, po przeanalizowaniu 207 prac 10 autorów przyznało następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:




Grand Prix i tytuł Fotografa Roku 2015 otrzymał
Rafał Siek za pracę Gracja



Krajobraz (KR)
I nagroda - Bartosz Dubiel - Świt nad Sanem
II nagroda - Grzegorz Szkutnik - W barwach poranka
III nagroda - Inka Wieczeńska - Żyły lasu
Wyróżnienie - Bartosz Dubiel - Płonie niebo
Wyróżnienie - Marian Pawęzka - W starym borze

Ptaki (PT)
I nagroda - Rafał Siek - Gracja
II nagroda - Marcin Lenart - Poranne trelowanie
III nagroda - Rafał Siek - Rozruch o poranku
Wyróżnienie - Marcin Lenart - Zalotne spojrzenie
Wyróżnienie - Grzegorz Szkutnik - Powitanie wiosny

Ssaki (SS)

I nagroda - Marcin Lenart - Jeleń jak z bajki
II nagroda - Inka Wieczeńska - Wolność
III nagroda - Marcin Lenart - Zimowy łosiek
Wyróżnienie - Robert Bijas - Orzesznica
Wyróżnienie - Inka Wieczeńska - Randka

Owady i pajęczaki (OP)
I nagroda - Bartosz Dubiel - Arachnofobia
II nagroda - Mariusz Obszarny - Modraszek nausitous
III nagroda - Janusz Iwaszek - bez tytułu
Wyróżnienie - Michał Skałba - Czułość
Wyróżnienie - Grzegorz Szkutnik - Delikatność

Inne zwierzęta (IZ)
I nagroda - Inka Wieczeńska - Pod pryśnicem
II nagroda - Rafał Siek - W wodach Polesia (HDR)
III nagroda - Inka Wieczeńska - Oko w oko
Wyróżnienie - Inka Wieczeńska - Bez glazury

Rośliny, grzyby, śluzowce, porosty (RO)

I nagroda - Bartosz Dubiel - Mroźnym rankiem
II nagroda - Mariusz Obszarny - Przylaszczka
Wyróżnienie - Janusz Iwaszek - bez tytułu

Kompozycja i forma (KF)
II nagroda - Inka Wieczeńska - Podróż w głąb
III nagroda - Bartosz Dubiel - Zimowa biżuteria

Impresje (IM)
I nagroda - Inka Wieczeńska - Ze snu
II nagroda - Grzegorz Szkutnik - Leśna impresja
III nagroda - Bartosz Dubiel - Pada
Wyróżnienie - Bartosz Dubiel - Brzoza chyba

Świat w naszych rękach (SW)
III nagroda - Inka Wieczeńska - Osaczone
Wyróżnienie - Bartosz Dubiel - Akuku
Wyróżnienie - Michał Skałba - Scalenie