Marcin Lenart Fotografem Roku 2016 ZPFP OR-P
wtorek, 15 marca 2016
W dniu 21 lutego został rozstrzygnięty konkurs na Fotografa Roku 2016 ZPFP OR-P. Jury w składzie: Stanisław Orłowski - członek honorowy ZPFP, członek ZPAF, przewodniczący jury, Wiesław Lipiec – Prezes ZPFP OR-P, Paweł Marczakowski - członek ZPFP po przeanalizowaniu 217 prac zgłoszonych do konkursu przez 11 autorów przyznało Grand Prix oraz tytuł Fotografa Roku 2016 ZPFP OR-P dla Marcina Lenarta za pracę pt. Baba Jaga oraz następujące nagrody w poszczególnych  kategoriach:



fot. Marcin Lenart


Krajobraz (KR)
II nagroda – Bartosz Dubiel - Kamoty / Remigiusz Gmyz - Świetlisty las
III nagroda – Grzegorz Szkutnik - Bieszczadzka magia / Inka Wieczeńska - Do nieba*
Wyróżnienie – Marian Pawęzka - Na uroczysku
Wyróżnienie – Grzegorz Szkutnik - Eksplozja barw nad torfowiskiem

* praca przeniesiona z kategorii Rośliny, grzyby, śluzowce, mchy i porosty (RO)

Ptaki (PT)
I nagroda – Marcin Lenart - Baba Jaga
II nagroda – Rafał Siek - Ognisty
III nagroda – Marcin Lenart - Przedni nalot / Rafał Siek - Łowy mszarnej sowy
Wyróżnienie – Marcin Lenart - Bielik
Wyróżnienie – Marcin Lenart - Motyl/ Rafał Siek - Lot

Ssaki (SS)
Wyróżnienie – Robert Bijas - Jesienny Pan Młody
Wyróżnienie – Marcin Lenart - Król rykowiska

Owady i pajęczaki (OP)
Wyróżnienie – Bartosz Dubiel - Na łące
Wyróżnienie – Bartosz Dubiel - Kolorowy zawrót głowy

Inne zwierzęta (IZ)
Wyróżnienie – Janusz Iwaszek - bez tytułu

Rośliny, grzyby, śluzowce, porosty (RO)
I nagroda – Bartosz Dubiel - Peryskop
III nagroda – Grzegorz Szkutnik - Wrzos
Wyróżnienie – Leszek Wygachiewicz - Grzybki w blikach

Kompozycja i forma (KF)
I nagroda – Inka Wieczeńska - Podniebne tarasy
II nagroda – Bartosz Dubiel - Latarenki
III nagroda - Bartosz Dubiel - Buczyna zimowa
Wyróżnienie - Bartosz Dubiel - Kruki
Wyróżnienie - Remigiusz Gmyz - Oblodzony/ Leszek Wygachiewicz - Zachód w paski

Impresje (IM)
I nagroda – Bartosz Dubiel - Prędkość kosmiczna
II nagroda – Inka Wieczeńska - Akwarele / Leszek Wygachiewicz - Eksperyment

Świat w naszych rękach (SW)
III nagroda – Leszek Wygachiewicz - Czerwone światło
Wyróżnienie – Remigiusz Gmyz - Strażnik przyrody
Wyróżnienie -  Inka Wieczeńska - Bliżej cywilizacji