Krzysztof Celuch
Urodzony w 1951 roku w Radomiu. Tam rozpoczął przygodę z fotografią praktykując jako nastolatek w zakładzie fotograficznym Foto Sława. Była to doskonała szkoła techniki fotograficznej utrwalająca zainteresowanie fotografią na długie lata. Całe życie nie rozstawał się z aparatem fotograficznym. Głównym tematem jego prac była i jest przyroda w każdej postaci.
Ma na koncie publikacje prasowe, głównie w prasie przyrodniczej, łowieckiej i lokalnej. Swoje zdjęcia zamieszcza w kalendarzach, albumach i folderach.
Od 2007 roku jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Prowadzi także Stalowowolskie Stowarzyszenie Fotograficzne Animus, któremu prezesuje już trzecią kadencję. Jest organizatorem wystaw, plenerów i innych przedsięwzięć fotograficznych.
W ostatnich latach wystawiał swoje prace na dorocznych wystawach stowarzyszenia. Można je było oglądać w Stalowej Woli i kilku innych miastach Polski. Brał także udział w wystawach organizowanych przez ZPFP oraz prezentował swoje własne wystawy autorskie. Największą była wystawa Klimaty Puszczy Sandomierskiej debiutująca w salach wystawowych Roztoczańskiego Parku Narodowego. Pokazywała ponad 100 zdjęć obrazujących życie puszczy, którą zna jak mało kto.
Ostatnio wraz z żoną Mają Celuch zaprezentował autorską wystawę pt. Rzeźbiarze Ziemi, zawierającą 50 prac obrazujących piękno skał rzeźbionych przez 3 żywioły: ogień – wodę – powietrze na Teneryfie w archipelagu Wysp Kanaryjskich.
Ma na koncie szereg nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych, w tym najbardziej prestiżowe wysokie miejsca w klasyfikacji zdjęć w konkursie GDT.
Udziela się społecznie prowadząc warsztaty i kursy fotograficzne dla dzieci i młodzieży z bardzo różnych środowisk oraz na uniwersytecie trzeciego wieku.
(Inny tematycznie zakres działalności fotograficznej autora można zobaczyć na stronie www.animus-photo.com)